престрелка

Пронајдени се 35 резултати на тема „престрелка“
Познати

Сличноста помеѓу нив е неверојатна: Ова е братучедот на Буба Корели кој е ранет во престрелката, неразделни се со раперот (ФОТО)

Во медиумите утрово како бомба одекна веста дека во Сараево било пукано во раперот Амар Ходџиќ познат како Буба Корели, но дека наводно...
Познати

ФАНОВИТЕ УТРОВО ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Во Сараево пукано во две лица, едно од нив било и раперот Буба Корели- еве ги деталите

Во сараевската населба Ступ вчера имало пукање во коешто се повредени две лица, а медиумите првично објавија дека бил застрелан раперот...