преспански договор

Пронајдени се 74 резултати на тема „преспански договор“
Вести

Мицкоски: Се додека сум во ВМРО-ДПМНЕ, Преспанскиот договор нема да биде завршена работа, не може да му се дозволи тој што го поддржува договорот да му дадете право да краде

Не може да е завршен Преспанскиот договор, а ние да сме најкорумпираната и најкриминалната држава во Европа и тоа на 111-то место сме....
Вести

АНАЛИЗА: Парадоксален старт на предизборни „меѓународни“ мешања: Награда за мир за договор кој внесе толку многу немир и неспокој?!

Македонската јавност повеќе од рамнодушно ја прими веста дека поранешните премиери на Македонија и на Грција, Алексис Ципрас и Зоран...
Вести

Политичка пародија: Заев ги „плаши“ граѓаните – гласајте за СДСМ затоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе го укине Преспанскиот договор?!

Премиерот на заминување, кој ги одбројува последните часови од своето премиерување, до последен момент ги „плаши“ граѓаните со укинување...
Вести

Започнаа да се менуваат учебниците по историја: Во духот на Преспанскиот договор ќе бидат ослободени од иредентистички содржини

На 17 и 18 мај во Охрид се одржа четвртиот состанок на Заедничкиот интердисциплинарен комитет за историски, археолошки и образовни прашања,...