преспа

Пронајдени се 35 резултати на тема „преспа“
Регион

Радев до Мицотакис: Договорот од Преспа и Договорот за пријателство да станат дел од преговарачката рамка на Македонија со ЕУ

Бугарскиот претседател Румен Радев за време на разговорите со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во Софија повикал Договорот за пријателство,...
Вести

Коцарев: МАНУ треба и мора да понуди научна и аргументирана анализа на Спогодбата од Преспа и на Договорот со Бугарија

МАНУ треба и мора да понуди научна и аргументирана анализа, водејќи сметка за достоинството на сите, вклучувајќи ги и Македонците, рече...
Вести

ЛУЃЕТО ВО ПРЕСПА ВО ОЧАЈ: Ги фрлаат јаболката во езеро бидејќи нема каде да ги продадат- власта глува за нивниот проблем

Видео од исфрлени јаболка во водите на Преспанското Езеро објавено е на фејсбук страницата „Моја Преспа! Мојот Ресен! Мојата Судбина“....