прес-конференција

Пронајдени се 23 резултати на тема „прес-конференција“
Вести

Заев најави прес-конференција во 18:30 часот, дали ќе објави дека како резултат на истрагата паднала температурата на Мијалков?

Премиерот Зоран Заев вечерва во 18:30 часот на платото пред Владата ќе даде изјави за медиумите во врска со појавувањето на поранешниот...
Вести

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерството за здравство на која ќе се откријат резултатите на тројцата тестирани пациенти (ВИДЕО)

Министерот за Здравство Венко Филипче за денеска во 12:30 часот на ја најави својата прва прес-конференција за денеска. На истата тој ќе...
Вести

ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерството за здравство во врска со ново настанатата ситуација со коронавирусот

Министерството за здравство денеска за во 11:30 часот ја најави својата прва прес-конференција за денеска поврзана со ново настанатата...