препораки

Пронајдени се 63 резултати на тема „препораки“
Вести

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска...
Вести

Владата со препораки за граѓаните да штедат: Загревајте се на сонце, гответе во мали садови, туширајте се со малку вода…

Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и компаниите се предвидени препораки, а за државните институции...
Вести

Македонија во портокалова фаза: Бремените жени и хронично болните ослободени од работа, ова се препораките за граѓаните

Oд денеска до 24 јули 2022 година територијата на целата држава ќе биде зафатена од високи температури од портокаловата фаза, а Владата...
Вести

„Да се укинат сертификатите“ – препораките за олеснување на ковид-рестрикциите чекаат зелено светло од Главниот штаб и Владата

Продолжува трендот на намалување на бројот на позитивни случаи и на хоспитализирани од КОВИД-19. Главниот координативен кризен штаб...
Вести

Новите мерки отворија многу прашања за вакцините: Дали и кога лицата со висок број антитела треба да примат вакцина, еве одговор на дел од прашањата

Нови рестриктивни мерки кои ги воведе владата во јавноста отворија многу прашања. Оние кои имаат прележано Ковид-19, а се уште имаат многу...
Живот и стил

Доколку сакате да ја поминете зимата без настинки ова мора да го прочитате и практикувате од овој момент

Има многу начини како да го подобрите имунитетот, но дали сите се ефикасни? Издвоивме пет начини кои ги препорачуваат и лекарите. Користете...