предлог

Пронајдени се 18 резултати на тема „предлог“
Вести

Бугарската партија ДПС достави предлог за одобрување на нацрт-преговарачката рамка за Македонија и Албанија

– Бугарската политичка партија ДПС до Националното собрание достави предлог за одлука на Националното собрание за одобрување на нацрт-преговарачката...
Вести

Димовски: Собраниското мнозинство го отфрли предлогот на коалицијата за „Обнова на Македонија“ за состојбата за откупот на тутунот од реколта 2020/2021

Толку за наводната грижа за тутунопроизводителите!, пишува претеникот Лјупчо Димовски. За да не се слушне гласот на вистината, таканареченото...
Вести

ФАКТОР: Комисијата за заразни болести со предлог во недела да не работи ништо, работното време на кафулињата до 22 часот

Членови на Комисијата за заразни болести викендов прават анализи за начинот на кој што се пренесува корона вирусот, поради што може...