предизвик

Пронајдени се 11 резултати на тема „предизвик“
Вести

Д-р Ралева за Курир: „Јавна соба“ може да има сериозно влијание врз самопочитта, совети и за ризичните „Тик Ток“ предизвици

Случајот со „Јавна соба“ ја бранува јавноста. Злоупотребата на фотографии, снимки може сериозно да влијае врз жртвите. За тоа како...
Живот и стил

Нов предизвик на Инстаграм ги натера жените да се соблечат: На себе имаат само една работа, а мажите полудуваат од оваа глетка (ФОТО)

Инстаграм е полн со разголени девојки кои наместо облека, носат – перница. Бизарниот предизвик започна во време на карантинот.   View...
Занимливости

Си ја предизвикува смртта- блогерка на бизарен начин лижеше капак од тоалет, а кога ќе дознаете каде го направи тоа ќе повратите (ВИДЕО)

Коронавирусот зема се поголем замав низ целиот свет. И додека сите земји во светот и Европа се изолираат од вирусот и го едуцираат населениот...
Познати

Хрватската естрада 10 години подоцна: Предизвикот по кој полуди светот, го обожаваат Колинда, Северина и Розга (ФОТО)

Фејсбук и Инстаграм овие денови се преплавени со фотографии со хаштагот „10 yearschallengde“,  многу познати и непознати личности на социјалните...
Познати

ФОТО: Предизвикот го прифатија и македонските ѕвезди, но еден од нив ги збуни сите- можете ли да погодите за кого се работи?

На социјалните мрежи има нов предизвик: Постирај фотографија како изгледаш денес и како си изгледал пред десет години, па покрај светските...