пречек

Пронајдени се 22 резултати на тема „пречек“
Останати спортови

ДЕЈАН И ОЛИМПИСКИОТ МЕДАЛ УТРЕ ДОАЃААТ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве каде и во колку е организиран пречекот

Македонскиот олимпиец Дејан Георгиевски и освоениот сребрен медал во Токио утре доаѓаат во Македонија. Како што информираат од македонската...
Вести

Вака Заев беше пречекан во Тетово: „Од Заев и борците од НОБ се превртуваат во гроб!“, „Не за легализација на плантажите на Заев!“

Премиерот Зоран Заев денеска беше во посета на општина Тетово. Граѓаните таму го пречекаа со транспаренти преку кои порачаа: „Од Заев...
Останати спортови

Таеквондо Клубот Бутел ги повикува сите сограѓани вечерва во 19 часот да го пречекаат европскиот медалист во олимписки спорт Филип Додевски

Таеквондо Клубот Бутел ги повикува сите сограѓани вечерва во 19 часот во спортската сала на Оу Свети Климент Охридски-Бутел скромно...
Занимливости

Пронајден хрватскиот полицаец кој со својот гест ги воодушеви сите на пречекот на репрезентацијата, познати сите детали

Насмевката на хрватскиот полицаец кој беше дел од претходницата на автобусот со хрватските репрезентативци ги преплави социјалните...
Фудбал

Ловрен ги воодушеви сите на пречекот во својот Карловац: Хрватскиот репрезентативец прати моќна порака до политичкиот врв

По неверојатниот пречек на сите играчи во Загреб, тие тргнаа на уште еден пречек и тоа во своите градови. Така и Дејан Ловрен отиде да...