правда

Пронајдени се 15 резултати на тема „правда“
Вести

Семејството на младиот 22. годишник кој почина од коронавирус ќе ја бара правдата до крај: Моето дете го хоспитализирав за да оздрави, а не да почине за три дена

Нема да дозволам моето дете да биде статистика, ќе се борам да ја добијам целата документација, ќе најдам адвокат и ќе ја барам правдата...
Вести

Пренџов: Македонија стана држава во која ако многу ја критикуваш власта ќе добиеш кривична и неколку години зад решетки

Република Македонија на повеќе од 2 месеци се наоѓа во многу деликатна состојба, во неповолна состојба. Денес ги избриаме замениците...
Македонија

Арсовски: Правдата во случајот „Рекет“ ќе биде задоволена кога главата на криминалниот октопод ќе одговара

Не би рекол дека имаме независно судство. Се сеќавате дека имавме случај каде што градоначалник од редовите на ДУИ јавно излезе и кажа...