пратеничка

Пронајдени се 15 резултати на тема „пратеничка“
Вести

Пратеничката од СДСМ која позитивна на коронавирус дојде во собранието: Ако не го сакате Филипче, трк на бајачка

Секоја чест за министерот, ревносно и разбирливо ви укажуваше секој божји ден за вирусот, вели во својата објава пратеничката од СДСМ,...
Вести

„Заев прави кривично дело и ги тера пратениците да кршат изолација, мерките можеа да бидат изгласани уште во четвртокот“

Зоран Заев го загрозува јавното здравје и тера пратеници болни од КОВИД во изолација, во скафандери да одат во Собрание, ова денеска...
Вести

Пратеничката Моника Зајкова хоспитализирана на Инфективна, позитивен на ковид и градоначалникот на Демир Хисар

Пратеничката од ЛДП, Моника Зајкова, која е позитивна на Ковид-19, од синоќа е хоспитализирана на Инфективната клиника во Скопје. На својот...
Занимливости

Овој мачо свет е полн со предрасуди: Пратеничката се појави со безобразно длабоко деколте, па се огласи дека тука не застанува (ФОТО)

Длабокото деколте на бразилската пратеничка Ана Паула да Силва на полагањето заклетва предизвика остри реакции во Бразил. Како што...