пратеничка група

Пронајдени се 19 резултати на тема „пратеничка група“
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните уште еднаш ја препознаа и се уверија во неискреноста и арогантноста на власта

Власта не отстапи од намерата и не го слушна гласот на граѓаните и ги протурка штетните и дискриминаторски измени на Законот за административни...
Вести

Стојаноски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе побара јавна дебата во врска со законот за државјанство, за да се решат спорни амандмани

На онаа заедничка прес конференција која што ја држеше Зоран Заев заедно со претставниците на овие две партии укажа дека и ние како...
Вести

Сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ му дадоа поддршка на Мицкоски: Со заедничко дејствување да ја поразиме актуелната власт

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ преку соопштениет истакна дека му дава полна поддршка на раководтсвото на партијата и на претседателот...
Вести

Василевска: Законот за попис е донесен без политички консензус, потребна е статистична, а не политичка операција

Законот за попис во Собранието на Република Македонија беше донесен без потребниот политички консензус и спротивно на сите лажно декларирани...
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ до Филипче: Зошто не признаете дека сте неспособен, поради вас Македонија има скоро 1.000 починати лица

Денес во се одржа седница на Комисија за здравство во Собранието, пратениците од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За...
Вести

Мицкоски: Пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ во Собранието ќе гласа против одлуките за вонредна состојба

Пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ во Собранието ќе гласа ПРОТИВ одлуките за вонредна состојба, објави на...
Вести

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе донира средства од платите на пратениците за справување со корона кризата

Ние како пратеничка група дел од средствата, примањата на пратениците ќе ги донираме за справување со корона кризата, рече Никола Мицевски...
Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата: Нема потреба од дебата, договорот беше отфрлен на референдум, ние ќе гласаме ПРОТИВ

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и од колицијата „За подобра Македонија“ денеска на заедничка координација одлучија да се откажат од јаловата...
Вести

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ изразуваат незадоволство од начинот на кој е закажана седницата за пратенички прашања

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ го изразува своето незадоволство од начинот на кој што се закажа...