Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени се 27 резултати на тема „Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ“
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и нивните пратеници се тие кои што секојдневно ја уриваат парламентарната демократија и оневозможуваат нормално функционирање на Собранието

СДСМ повторно лаже и ја извртува вистината. Токму СДСМ и нивните пратеници се тие кои што секојдневно ја уриваат парламентарната демократија...
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Дволичноста и лагите на Радмила Шекеринска и СДСМ денес повторно испливаа на површина

Дволичноста и лагите на Радмила Шекеринска и СДСМ денес повторно испливаа на површина, ова денеска преку соопштение до јавноста денеска...
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Нашиот вечен аманет е да го чуваме, негуваме и следиме патот на Св. Кирил и Методиј зачувувајќи и негувајќи го македонскиот јазик

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за “Обнова на Македонија” на сите граѓани на Република Македонија им го честита...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со новиот директор на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија

Денес во Собранието на Република Македонија, Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со пратениците Тимчо Муцунски,...
Вести

Претеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со непочитување и омаловажување на Собранието на Република Македонија и игнорирање на опозицијата во целост

Повторно насилничко и шверцерско однесување на СДСМ во Парламентот, информираат преку соопштение од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ....
Вести

Ристески: Откупот е во хаос, тутунарите се принудени да го даваат својот тутун по најниска откупна цена во последните 15 години

СДСМ продолжува со уценувачката и „земи или остави“ погубна стратегија кон тутунопроизводителите. СДСМ повторно се изживува со маката...
Вести

„СДСМ повторно ги заборави работниците од Еурокомпозит, ВМРО-ДПМНЕ предложи амандман за исплата на нивните плати и здравствено осигурување“

За СДСМ човечките животи и судбини воопшто не се важни. СДСМ на чело со премиерот во заминување Зоран Заев, повторно по којзнае кој пат...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ предложи закон за дополнување на Законот за заштита на населението од заразни болести

Денес во Собранието на Република Македонија, пратениците од Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“...
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Хибридниот режим на СДСМ продолжува да ги прекршува основните слободи и човекови права на граѓаните

Хибридниот режим на СДСМ продолжува да ги прекршува основните слободи и човекови права на граѓаните, ова денеска од собранието во името...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа за Еуростандард банка- да се утврдат фактите за криминалот од над 200 милиони евра

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ќе достави барање за спроведување на надзорна расправа за утврдување на причините...
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Како се ближи крајот на оваа Влада, така во Собранието се штанцаат закони и се носат крајно неквалитетни решенија

Како се ближи крајот на оваа Влада, така во Собранието на Република Македонија се штанцаат закони и се носат крајно неквалитетни решенија...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара итно формирање на Анкетна комисија која ќе го претресе работењето на СЈО кое расипнички потроши десетина милиони евра

Деновиве излезе на виделина, причината зошто СДСМ одбива да се формира Анкетна комисија во Собранието на Република Македонија која...
Вести

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Власта нема капацитет да се справи со проблемот со кој се соочува Охрид, нема го поддржиме законот

Очигледно власта на чело со СДСМ  ниту сака, ниту има капацитет да го реши проблемот со Охрид, ова денеска преку прес-конференција го...
Вести

„Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува монтираниот политички процес и бара Државен јавен обвинител на предлог на опозицијата“

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ најостро го осудува монтираниот политички процес во кој се...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седница на Комисијата за надворешни работи, велат парламентарното мнозинство сака нешто да сокрие од јавноста

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во знак на револт ја напуштија денешната седница на Комисијата за надворешни работи, на која за прв пат во...