праски

Пронајдени се 12 резултати на тема „праски“
Храна и пијалаци

Десерт што нема да ви одземе многу време, а целото семејство ќе ужива во него: Пригответе брз колач со праски!

За приготвување на колачот наместо праски, можете да користите друг вид меко овошје Состојки: За кората: 250 г парчиња кекс 100 мл млеко За...
Вести

Додека земјоделците ги фрлаат праските, државата увезува од странство за повисока цена, новиот министер Димковски „тера“ партиски средби (ФОТО)

Земјоделците мака мачат со речиси сите видови на овошје и зеленчук овие три години откако СДСМ е на власт. Овие недели најактуелна е...
Вести

На земјоделците од Росоман три години им скапуваат праските- најавуваат протести и блокади доколку не се ангажира министерот Николовски

Земјоделците кои се занимаваа со одгледување на праски од Росоман најавија штрајк доколку министерот за земјоделие Љупчо Николовски...