прашање

Пронајдени се 11 резултати на тема „прашање“
Живот и стил

Експертите велат дека едно прашање ги открива ПРОБЛЕМИТЕ во бракот или врските: Каква емоција би предизвикало кај вас?

Терапевтите истакнуваат дека се би можело да се реши меѓу партнерите доколку ја има таа „златна нишка“. Ако прељубата се исклучи како...
Занимливости

ГЛЕДАЧИТЕ БЕСНИ: Ова е најтешкото и најглупавото прашање во „Милионер“! Тој одговори точно, дали ќе можете и вие ?

Гледачите на британската верзија на квизот „Сакаш ли да станеш милионер“ се пожалија дека натпреварувачот кој настапи оваа недела...
Занимливости

ИСТОРИСКО ПРАШАЊЕ ВРЕДНО МИЛИОН ДОЛАРИ: Натпреварувачот одговори точно, но дали вие го знаете одговорот? (ВИДЕО)

Ова беше трет пат во минатата година натпреварувач во „Милионер“ да одговори на последното, најтешко прашање и со тоа да стане милионер....