познати личности

Пронајдени се 15 резултати на тема „познати личности“
Познати

Овие познати личности ќе имаат среќна и бериќетна година: Кај Борко Ристовски се вртеа две лепчиња, Гиговска не беше дома за Бадник

Сопругата на Борко Ристовски, Нина Ристовска сподели дека оваа година делат две лепчиња, а во нивниот дом се паднала паричката кај синот...
Познати

Овие познати личности можат да починат во 2018-та: Објавена е листа на смртта која предвиде 17 лица кои починаа во 2017 година (ФОТО)

Правилото е дека номинираните мора да бидат доволно познати и дека мора веста за нивната смрт да биде во британските медиуми. Сајтот...