позитивни

Пронајдени се 52 резултати на тема „позитивни“
Регион

КОРОНАВИРУСОТ ДИВЕЕ ПО ГРЧКИТЕ ОДМАРАЛИШТА: На Санторини и Миконос над пет од десет тестирани се позитивни на КОВИД-19

На грчките острови Санторини, Миконос и Милос речиси пет од десет тестирани за Ковид-19 се позитивни, согласно официјалните податоци...
Вести

БРИТАНИЈА ПРЕД ГОЛЕМ ЧЕКОР: Од следната недела позитивните на коронавирус нема да бидат обврзани да се самоизолираат

Луѓето инфицирани со коронавирусот нема законски да бидат обврзани да се самоизолираат во Англија од следната недела, објави денес...
Вести

Одлуката за кратење на изолацијата останува за наредниот период: Второто полугодие ќе зависи од епидемиолошката состојба

Министерството за здравство соопшти дека членовите на Комисијата за заразни болести на денешниот состанок дискутираа за повеќе предлог...
Познати

Коронавирусот пристигна и во семејството Кардашијан: Познатата сестра ја потврди веста – и нејзината ќерка се заразила

Клои Кардашијан денеска објави дека таа и нејзината ќерка Тру Томсон се заразени со коронавирус. Една од сестрите Кардашијан на Твитер...
Вести

Сите 52 патници се качиле во авион со негативен тест: Кога слетале, сите биле позитивни на коронавирусот – еве ги можните сценарија!

Најмалку 52 лица од еден лет од Делхи до Хонг Конг имале позитивен тест за Ковид-19, и покрај фактот што сите патници имале негативен тест...
Вести

Владиките Петар и Агатангел позитивни на коронавирусот – се наоѓаат во болница, еве каква е нивната здравствена состојба

Откако добиле позитивен тест, Владиката Петар и Владиката Агатангел се на болничко лекување во Систина. Оваа информација била потврдена...