позитивна

Пронајдени се 20 резултати на тема „позитивна“
Вести

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Тинејџерка веќе 9 месеци е позитивна на брзи тестови, а негативнo на ПЦР – никој не знае зошто е тоа така!

Веќе девет месеци наназад брзи антигенски тестови на коронавирус кај 15-годишната Ева Валрабенштајн, од Хановер, покажуваат позитивен...