пожарникари

Пронајдени се 52 резултати на тема „пожарникари“
Вести

Пожарникарите се приклучуваат на писмото на војниците од АРМ: Никој нема мандат да се пазари со виталните интереси на Македонија

По отвореното писмо на припадниците на Армијата на Македонија, денеска со отворено писмо и пожарникарите кои едногласно повикуваат...
Вести

Нелоски: Следниот Градоначалник на Град Скопје од коалицијата за “Обнова на Македонија” ќе им ги зголеми платите за 50% на овие тивки херои кој секој ден се изложени на опасност

Честитки до пожарникарите за изборената победа, уште еден доказ дека доколку се борите за нешто со сиот свој капацитет, чесно и со искрени...
Скопје

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ: Бараме итна расправа во Советот на Градот Скопје за правата на пожарникарите, СДСМ и Шилегов одбија да се дискутира

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје побара на денешната седница на Советот во град Скопје да се расправа како вонредна точка...