пожарникар

Пронајдени се 21 резултати на тема „пожарникар“
Вести

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ЕДЕН ДЕН ПРЕД НЕГОВИОТ РОДЕНДЕН: Почина пожарникар од Словенија кој учествуваше во гаснењето на пожарите во Пехчево

Во сообраќајна несреќа почина младиот пожарникар од Словенија, Жан Кофол. Тој беше еден од доброволците кои пристигнаа во Пехчево летово,...
Вести

Огорчен и револтиран пожарникар по одлуката на Владата да им ја скрати платата: Ова е потценување на најхуманата професија!

Пожарникарите бурно реагираат на одлуката нивните плати да бидат намалени иако тие се на висина на својата должност во време на пандемијата...
ТВ и Филм

Вистинскиот херој од Чернобил: Пожарникар бил радиоктивен и по смртта, па го затвориле во метален сандак и закопале во бетон (ВИДЕО)

Серијата „Чернобил“ ги извади вистински херои кои први отишле да се справат со последиците од трагедијата. Еден од нив пожарникарот...
ТВ и Филм

Умрел во тешки маки: Ова е вистината за пожарникарот од Чернобил, серијата не ги доловила деталите (ВИДЕО)

“Во последните два дена искашлуваше парчиња од своите бели дробови и црниот дроб. Се гушеше од своите органи”, вели неговата сопруга. Екипата...
Општини

Пожарникар-насилник: Побаран притвор за охриѓанецот кој си ги тепа колегите, утринава направил голем хаос

Четириесетгодишен вработен во охридската противпожарна служба утринава нападнал повеќе негови колеги и е осомничен дека извршил неколку...
Живот и стил

ФОТО: Облече невестински фустан на денот на венчавката и отиде на неговиот гроб, а тоа што следуваше таму ќе ви го распука срцето

Џесика Падгет од сојузната американска држава Индијана го наежи светот со нејзините емотивни свадбени фотографии. На фотографиите...
Регион

Додека пожарникар се борел со пламените јазици во Грција, изгорел неговиот 6 месечен син, сопругата се бори за живот

Дописничката на МИА од Атина поразговара со дел од Грците кои од понеделникот живеат лични трагедии, друг дел решија нивните приказни...