пожари

Пронајдени се 136 резултати на тема „пожари“
Занимливости

Потресна снимка од пеколот во Австралија: Бебе кенгур со солзи во очите бараше помош за да биде спасено (ВИДЕО)

Пожарите кои беснеат овие месеци ширум Австралија за скоро четири месеци усмртија околу 480 милиони животни во оваа земја. Секојдневно...
Вести

Слика од пеколот во Австралија: Прикажани епските размери на катастрофата што го погоди целиот континент (ФОТО)

Ова е 3Д визуелизација на пожарот во Австралија. Сликата е заснована на податоци од НАСА и ја направи Ентони Херши. Таа ги прикажува сите...