пожар

Пронајдени се 416 резултати на тема „пожар“
Занимливости

Ќе ви пукне срцето од овие вознемирувачки фотографии од животните кои го преживеаја пожарот во Калифорнија (ФОТО)

Најмалку 42 лица го загубија животот во пожарите во Калифорнија, покажува новиот биланс кој утрово го соопштија службите во Америка,...
Познати

Ќе се наежите од глетката: Луксузниот дом на актерот пеплосан до темел, а од еден детаљ ќе ви надојдат солзи на очите (ФОТО)

Додека се уште беснеат пожарите во Калифорнија, а бројот на загинати расте холивудските ѕвезди секојдневно објавуваат страши фотографии...
Познати

Фотографија како од пеколот: Славниот актер се спасил од пожарот во Калифорнија, сега се моли за неговото семејство

Околу 250.000 жители на Лос Анџелес и Вентура се евакуирани, а пожарникарите и понатаму се борат со огнената стихија. Околу 150 куќи се уништени,...
Познати

Три милиони долари станаа пепел: Страшниот пожар ја проголта вилата на Кејтли Џенер, а од овој детаљ ќе занемете (ВИДЕО)

Кејтли Џенер остана без својата вила во Малибу, откако страшниот пожар кој ја зафати Калифорнија ја проголта нејзината вила. Поради...
Познати

„Ми рекоа имам еден час да се качам на авион и да заминам“: Ким Кардашијан и семејството поминува низ пекол во Калифорнија (ВИДЕО)

Ким Кардашијан морала итно да ја напушти својата вила поради пожар кој изби во Калабасис во Калифорнија. Старлетата била исплашена,...