пожар

Пронајдени се 872 резултати на тема „пожар“
Вести

Ситуацијата во Бардовци е алармантна: Пожарот се шири со голема брзина кон куќите, се создаде димна завеса над неколку скопски населби

Откако претходно објавивме вест дека гори сува трева во скопската населба Бардовци на социјалните мрежи се појави фотографија направена...
Општини

ФОТО: Огромен пожар избувна до манастирот Св ,,Димитрија“ во прилепското село Селце- апел секој што може да се упати кон манастирот

Огромен пожар попладнево избувна во непосредна близина на манастирот Св. Димитрија над село Селце. Пожарот неконтролирано се прошири...
Општини

Поради пожар километарски колони од Прилеп кон Кавадарци, заглавените граѓани бараат сместување во Прилеп

Стотици возила од излезот на Прилеп кон Кавадарци со часови чекаат во колони поради големите пожари кои се активни кај месноста Тројанци...