повредени

Пронајдени се 143 резултати на тема „повредени“
Хроника

Си ја прободел сопругата, па се повредил и самиот со остар предмет – двајцата примени во болница, еве ги крвавите детали

На 18.08.2022 околу 16.35, В.Д.(47) од Кавадарци во семејниот дом ја нападнал со остар предмет неговата сопруга, нанесувајќи ѝ повреда, по што и...
Регион

Седумнаесет деца повредени во несреќата на автопатот Тракија вечерва се примени во Универзитетската болница во Стара Загора.

Универзитетската болница во Стара Загора вечерва прими 17 деца повредени во несреќата на автопатот Тракија. Тоа за БТА го изјави директорот...