повредена

Пронајдени се 10 резултати на тема „повредена“
Хроника

Малолетничка повредена откако 53-годишен жител на Ново Село удрил во неа со „Голф“ – девојчето итно пренесено во болница, еве ги деталите

Малолетно девојче беше повредено вчера откако во неа удрил 53-годишниот Е.И. од Ново Село кој управувал возило „фолксфаген голф“ со...
Хроника

Вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ паднала на паркингот додека одела на работа- се здобила со тешки повреди

На 30.07.2020 во 10.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена Д.Д.(58) од Скопје,...