поврат на ддв

Пронајдени се 9 резултати на тема „поврат на ддв“
Економија

Министерот Милевски несвесно откри дека Заев лаже: Во чии џебови ќе завршат минимум 50 милиони евра од поврат на ДДВ?

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, денес беше во Битола за да ја промовира мерката „Поврат на 15 отсто од пресметаниот...
Вести

Од денеска стартува проектот на Заев за поврат на ДДВ: „Со новата мерка граѓаните нема да можат ниту превозот да си го платат“ (АНАЛИЗА)

Од денеска стартува владиниот проект „Мој ДДВ“, со кој се предвидува поврат на ДДВ од 15 проценти. Преку оваа мерка, според најавите...
Економија

Анализата на Фајнанс Тинк покажува дека со мерката на Заев за повраток на ДДВ сиромашните ќе вратат само 12 евра годишно

Според анализата направена од страна на Институтот за економски истражувања Фајнанс Тинк, најбогатите ќе имаат најголем ќар од мерката...