повик

Пронајдени се 17 резултати на тема „повик“
Вести

„Разбери, прифати, сакај“: Повик за вклучување во иницијативата „Сончогледи кон сонцето за видлива и невидлива попреченост“

Повик до сите општини, институции, општествено одговорните компании, маркети, банки и сите услужни компании за вклучување во иницијативата...
Скопје

Град  Скопје објави јавен повик за поддршка на проекти на организации кои работат во областа на социјална, детска и здравствена заштита

Град Скопје го објави Јавниот повик за поддршка на проекти и програмски активности на организации кои работат во областа на социјална,...
Македонија

Пешевска со јавен повик до пратениците од СДСМ: Уште денеска да се собериме и да ги изгласаме законите за помош на граѓаните и економијата

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска упати јавен повик до нејзините колеги, уште денеска во Собрнието сите заедно...