потпретседател

Пронајдени се 14 резултати на тема „потпретседател“
Вести

„Костадинов, како Заев и Ковачевски, наместо за народот и државата, кажа дека работи за лични и партиски интереси“

СДСМ е партија која владее заради остварување на личните и партиските интереси, а не за интересите на Македонија и на народот. Тоа го...
Вести

Ќе биде ли Филипчe заменик потпретседател на СДСМ, од надежен министер, личен пријател на Заев, па се до негов партиски полтрон

Од наши блиски извори дознаваме дека денеска на 26 Конгрес на владејачката СДСМ за нов заменик претседател ќе биде избран министерот...
Вести

Вељаноски: Нема економска оправданост и причина за толкав број на потпретседатели на Собранието

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски се огласи во врска со закажаната седница за бројот на потпретседатели во Собранието. Вељаноски...