потекло

Пронајдени се 18 резултати на тема „потекло“
Вести

СЗО започнува нова истрага за потеклото на коронавирусот: Ќе се испитува дали потекнува од лабораторија во Вухан

Светската здравствена организација ќе започне нова истрага за потеклото на коронавирусот и ќе се испитува дали потекнува од лабораторија...
Вести

СЗО предупредува дека потрагата по потеклото на коронавирусот е „отруена од политиката“, реагираа на наредбата на Бајден

Водечкиот експерт на Светската здравствена организација (СЗО), Мајк Рајан, вчера повика на одвојување на „политиката“ за прашањето...
Вести

Се бара нова истрага за потеклото на коронавирусот – 24 истражувачи сметаат дека досегашното истражување е нарушено од политиката

Заедничкото истражување на Кина и Светската здравствена организација (СЗО) за потеклото на коронавирусот не даде веродостојни одговори...