посвојување

Пронајдени се 16 резултати на тема „посвојување“
Живот и стил

ЖИВОТОТ ПИШУВА РОМАНИ: После цели 22 години, посвоено момче открило дека работи во иста продавница со неговата мајка (ВИДЕО)

Приказната за Кристин е малку постара, но веруваме дека го заслужува вашето внимание. Кристин Талади роди дете во октомври 1985 година....
Живот и стил

Девојче чекало на суд за да биде посвоено, а кога некој ја отвори вратата следуваше изненадување кое долго ќе го памети (ВИДЕО)

Девојче по име Даниел било згрижено во хранителско семејство. Сега, на своја 5-годишна возраст, го дочекала моментот на посвојување,...
Живот и стил

Беа сиромашни, но посвоија дете и му дадоа љубов: Кога момчето порасна им овозможи живот од соништата (ФОТО)

Кога Џејви Лазаро Бадиле бил дете, тој бил посвоен од страна на прилично сиромашен пар од Филипини. Немал богато детство, но бил благодарен...
Живот и стил

Родителите го оставиле своето новороденче, па медицинската сестра направила нешто НЕВЕРОЈАТНО! (ВИДЕО)

Една медицинска сестра која работи на педијатрија одлучила да посвои бебе за кое се грижела во болницата и да стане самохрана мајка. Клер...
Познати

За време на СП ја засака целиот свет, а сега Хрватска удри по Колинда: Нацијата не може да се помири поради нејзиното домашно милениче

Откако стана мега ѕвезда на СП 2018 во Русија претседателката на Хрватска стана ултра популарна низ целиот свет, но нај веќе дома во Хрватска...
Живот и стил

Бура од емоции: Ова девојче за роденден доби само кутија со писмо, а плачеше од среќа- причината ќе ве разнежни и вас (ВИДЕО)

Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа вика: „Сакам да го прочиташ...
Живот и стил

Го посвоиле бебето кое било оставено во картонска кутија: Таа денес е чудо од дете, а тие премногу горди на неа (ВИДЕО)

Мекензи Вокер е едно од децата кои успеваат да преживее многу тежок почеток. Кога имала само месец дена, Мекензи во картонска кутија...