пост

Пронајдени се 19 резултати на тема „пост“
Вести

Епископот г. Партениј посака благословен пост: „ Да го прифатиме тој спасоносен рецепт за исцеление и вечен живот“

Епископот г. Партениј и игумен на свештената бигорска Обител посака благословен пост и добра Четириесетница. – Светиот и велик четириесетдневен...