последици

Пронајдени се 13 резултати на тема „последици“
Вести

ОПАЃА И КОСАТА: Секој трет пациент отпуштен од болница со Ковид-19 има долгорочни здравствени проблеми- еве какви!

Секој трет хоспитализиран пациент со коронавирус има долгорочни здравствени проблеми, вклучувајќи проблеми со органи и влошено ментално...
Занимливости

„Тренинг за мирис“ го враќа сетилото за мирис по коронавирусот – еве што да направите за да ги избегнете последиците

Наглото губење на сетилото за мирис сега е добро познат симптом што се јавува како резултат на коронавирусот. Според многу стручни проценки,...
Вести

Откако прележал Ковид-19, 26-годишен скопјанец доживеал срцев удар – расте бројот на пациенти со посериозни компликации

Скопјанец на возраст од 26 години откако го прележал коронавирусот, доживеал срцев удар. Тој итно бил примен во болница, при што докторите...
Познати

Теа Трајковска за коронавирусот: „Никој од моите не знаат од каде и кого се заразија и покрај почитувањето на мерките!“

Коронавирусот речиси цела година ни е секојдневие кое ни носи стрес, напнатост, анксиозност, депресија, неизвеснот… но за жал за голем...
Живот и стил

Ќе бидеме подебели, поглупи и помрзоволни: Ова се последиците од укинување на сезонското сметање на времето

Граѓаните на Европската комисија се изјаснија против летното и зимското сметање на времето, а повеќето се за воведување на трајно летно...