поскапување струја

Пронајдени се 6 резултати на тема „поскапување струја“
Економија

„Во времето кога Мицкоски беше советник и директор цената на струјата поевтини, додека со СДСМ досега поскапи за 32%“ (ДОКУМЕНТИ)

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ испрати соопштение до јавноста во врска со цената на струја во времето кога Мицкоски беше советник и дирекот...
Вести

Милошоски: Доколку власта и Регулаторна комисија не го слушне народот тогаш протестите во наредниот период ќе се интензивираат

Сметаме дека протестот е навремен, затоа што септември е последниот месец кога граѓаните ќе плаќаат нормална цена на струјата. Македонецот,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Тотална лага е дека Мицкоски ја поскапел струјата за сто посто и СДСМ ќе заработи тужба за клевета, протестот е против поскапата струја со која Заев сака да го сокрие грабежот на народот

-СДСМ се служи со груби клевети и лаги за да се тргне вниманието од ограбувањето на народот. Тотална Лага е дека Христијан Мицкоски ја...