поскапување на струјата

Пронајдени се 4 резултати на тема „поскапување на струјата“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заради Ковачевски и СДСМ од овој месец секое домаќинство ќе плаќа 500 до 800 денари повеќе за струја

Заради Ковачевски и СДСМ од овој месец секое домаќинство ќе плаќа 500 до 800 денари повеќе за струја, ова денеска преку соопштение до јавноста...
Вести

Мицкоски: Струјата е покачена за претпријатијата, инфлацијата сите ја чувствуваат и сето тоа поради неспособноста на надлежните

Цената на струјата е најмалку два и пол пати, три пати покачаена од таа што била до пред некој месец поради несовесното работење на претходниците....
Вести

Јовановиќ: Одлуката за поскапување на струја е политичка, таа не беше донесена пред избори за да не изгубат поени

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена...