поскапување на струја

Пронајдени се 8 резултати на тема „поскапување на струја“
Скопје

Град Скопје за загадениот воздух: Поради поскапување на струјата, многу граѓани оваа година за огрев ќе користат дрва

Од Град Скопје информираат дека веќе започнале со системски и конкретни мерки за справување со загадениот воздух, но исто така обвинуваат...
Економија

Следната година нè очекува поскапување на струјата – зошто уште никој не знае за колку ќе биде покачена цената на електричната енергија?

Следната година не очекува поскапување на струјата, но засега се уште никој не знае за колку ќе биде поскапувањето. Првиот човек на РКЕ,...
Вести

Едвај сврзуваат крај со крај, а сметките за струја ги оставија без денар: Граѓани со сведоштва за КУРИР- штедат, а плаќаат двојно повеќе

По парламентарните избори кои што се случија во 2020 година и по повторното доаѓање на СДСМ на власт, се донесе одлука за поскапување на...