поскапена струја

Пронајдени се 5 резултати на тема „поскапена струја“
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ги покачи струјата и парното и предизвика инфлација, тоа што можело да се купи за 20.000 денари, сега треба и до 25.000 денари

Пиунот Ковачевски ги покачи струјата и парното и предизвика инфлација. Прва мерка на Ковачевски е покачената цена на струјата и парното...
Вести

Антовски: СДСМ денес даде амин за најголемото покачување на цената на струјата во Република Македонија до сега

СДСМ денес даде амин за најголемото покачување на цената на струјата во Република Македонија до сега.Регулаторната комисија за енергетика...