посета

Пронајдени се 90 резултати на тема „посета“
Вести

Во рамки на акцијата на ВМРО-ДПМНЕ „Пратениците со народот“ остварени посети на десетина населени места низ Македонија

Во рамки на акцијата на ВМРО-ДПМНЕ предвидена за претстојниот период насловена како „Пратениците со народот”, пратеничката Дафина...
Вести

МВР со важно известување: Во понеделник и вторник изменет режим на сообраќај поради официјална посета на делегација

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 10 и 11.05.2021 (понеделник и вторник), поради официјална посета на странска...
Вести

ВИДЕО: Додека во време на пандемија народот е оставен сам да се снаоѓа – Заев, Филипче и Шахпаска на државна сметка со хеликоптер во посета на Прилеп!

Премиерот Зоран Заев призна дека тој заедно со министрите од неговата Влада, Венко Филипче и Јагода Шахпаска во Прилеп пристигнале...
Вести

Мицкоски од Словенија: Ни треба јасна визија да се справиме со економската криза, во Македонија имаме проблем со големата корупција и невладеењето на правото

Во рамките на посетата во Словенија, заедно со потпретседателот Александар Николоски, имавме состанок господинот Јанез Јанша, којшто...
Вести

Во пресрет на новогодишните празници, Мицкоски денеска посети десетина семејства и подели пакетчиња за најмалите

Во претпоследниот ден од годината посетив десетина семејства во скопските општини Ѓорче Петров, Чаир, Гази Баба и Аеродром, стои во...