посебен сообраќаен режим

Пронајдени се 41 резултати на тема „посебен сообраќаен режим“
Скопје

УТРЕ ЗАБОРАВЕТЕ НА АВТОМОБИЛИ – цел град ќе биде блокиран поради скопскиот маратон, еве ја целосната траса на трчање

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 02.10.2022 година (недела), поради реализација на трките од „Скопски маратон...
Скопје

СКОПЈЕ БЛОКИРАНО ОД ДЕНЕС ДО ПЕТОК – избегнувајте го особено центар и главните булевари, еве што ќе се случува

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска и утре во официјална посета на Република Северна Македонија ќе престојува...
Скопје

Поради официјална посета на Урсула фон дер Лајен во Скопје, утре и задутре во главниот град ќе има посебен сообраќаен режим

На 28.09.2021 (вторник) и 29.09.2021(среда) во официјална посета на Република Македонија ќе биде делегација предводена од претседателката на Европската...
Скопје

ДЕНЕСКА ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГО ЦЕНТАР: Посебен сообраќаен режим на многу улици и булевари низ главниот град, еве ја причината!

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 23.06.2021 (среда), поради официјална посета на странска делегација на...