Порто

Пронајдени се 39 резултати на тема „Порто“
Фудбал

Македонски знамиња го обоија Порто: На светот нема вакви навивачи – за Македонија се навива од срце! (КУРИР ФОТОГАЛЕРИЈА)

Огромен број македонски навивачи се веќе во Порто. Вечерва ќе навиваат за нашите фудбалски херои од кои очекуваме пласман на Светското...
Фудбал

ЕЧИ МАКЕДОНСКАТА ХИМНА ВО ПОРТО! Владее еуфорична атмосфера кај навивачите: „Ги победивме Германија и Италија, можеме и Португалија да ја згазиме“ (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација денеска против селекцијата на Португалија со почеток во 20:45 на стадионот „Драгао“ ќе го одигра...