портланд

Пронајдени се 20 резултати на тема „портланд“
Вести

ВИДЕО: Немири во Портланд и Сиетл поради инаугурацијата на Бајден – антивладини демонстранти се судрија со полицијата

Антивладини демонстранти во Портланд и Сиетл ги разбија канцелариите на Демократската партија и некои други објекти, за време на синоќешниот...