пороен дожд

Пронајдени се 66 резултати на тема „пороен дожд“
Вести

ПОПЛАДНЕ ПОВТОРНО ПОРОЕН ДОЖД И НЕВРЕМЕ – УХМР со разочарување до крајот на месецот, еве што не очекува на првиот ден од месец септември

До среда времето на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а во четврток и петок ќе има изолирана појава на нестабилност. Како...
Вести

НИ ДОАЃА НЕВРЕМЕ СО СИЛЕН ВЕТЕР И ПОРОЕН ДОЖД – УХМР ги предупредува граѓаните да не излегуваат од дома во овој период од денот

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно, со пороен...