Попова Шапка

Пронајдени се 99 резултати на тема „Попова Шапка“
Хроника

Драма на Попова Шапка со странски туристи: Се пресретнале два ратрака кои пренесувале патници, па започнал хаосот

М.С., косопственик на фирма од Тетово, завчера  околу 16:00 часот во СВР Тетово пријавил дека кај место викано „Вакуф“, во планинскиот...
Вести

Ски сезоната во Македонија никако да започне: Во Маврово снег нема, на Попова Шапка утрово вистинска зимска идила (ФОТО)

Зимата веќе официјално започна, а најава за снег УХМР за низ целата земја најавува за новогодишната ноќ како и за првиот ден од Новата...