поплава

Пронајдени се 59 резултати на тема „поплава“
Вести

ДЕЛ ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ ПОД ВОДА- додека власта ветува брда и долини, во Кисела Вода канализација тече по булеварите (ФОТО)

Невремето кое го зафати Скопје во овие моменти носи се пред себе. Дождот веќе направи проблеми во дел од скопските општини, а според...
Вести

Родила бебе на дрво: Бегајќи од поплава со 2-годишниот син и штотуку родено бебе поминале два дена држејќи се за гранки (ВИДЕО)

Жена се породила на стебло манго, бегајќи од поплава во Мозамбик која ја предизвика циклонот Идај. Амелиа на свет ја донела својата ќерка...
Занимливости

Најстрашна снимка од поплава: Водата проголта автобус полн со патници, а потоа го однесе низ река (ВИДЕО)

Северна Индија ја зафатија страшни поплави, а за нивните размери најдобро зборува морничавата снимка која се појави во медиумите. На...
Скопје

Граѓаните гневни поради состојбата во Драчево: Дворовите и куќите ни се полни со фекалии, се бара одговорност од градоначалникот

Дождот кој утринава врнеше во Скопје донесе големи проблеми во селото Драчево, каде што најголем дел од улиците, дворовите и домовите...
Скопје

Утринскиот дожд предизвика поплава во Драчево, граѓаните бараат реакција од градоначалникот Темелковски (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Дождот кој утринава врнеше во Скопје направи големи проблеми во населбата Драчево, каде според фотографиите кои се објавени на социјалните...