поплава

Пронајдени се 84 резултати на тема „поплава“
Регион

НОВ ПЕКОЛ ВО ТУРЦИЈА – по разорниот земјотрес уште една природна катастрофа, водата ги проголта и така малку останатите згради и куќи (ВИДЕО)

Неколкумина загинаа, а оштетени се голем број куќи и објекти во големите поплави што го зафатија југот на Турција, еден месец по разорните...
Регион

Драматични сцени во Ријека по силното невреме: Пожарникари и граѓани спасуваа деца од поплавена игротека (ВИДЕО)

Хрватски „Нови Лист“ доцна синоќа објави драматична снимка од центарот на Ријека по силното невреме кое го зафати градот. Пожарникари...
Познати

ДРАМА НА ДЕНОТ КОГА ОБЈАВИ ДЕКА СЕ РАЗВЕДУВА – Карлеуша ја спасуваа од потопениот автомобил, „ова ми е најлошиот ден во животот“ (ФОТО)

Српската дива, Јелена Карлеуша заглави во поплави кои ја зафатија Србија и Белград. На социјалните мрежи објави и видеа, на кои се гледа...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Поплавувањето во рудникот Суводол е резултат на неискуството, нестручноста и непочитување на соодветната рударска документација при вршењето на ископ на јаглен

Хаваријата која се случи изминативе денови во РЕК Битола е вистинската слика за раководењето на СДСМ и ДУИ со енергетскиот систем во...