поплава

Пронајдени се 24 резултати на тема „поплава“
Занимливости

Најстрашна снимка од поплава: Водата проголта автобус полн со патници, а потоа го однесе низ река (ВИДЕО)

Северна Индија ја зафатија страшни поплави, а за нивните размери најдобро зборува морничавата снимка која се појави во медиумите. На...
Скопје

Граѓаните гневни поради состојбата во Драчево: Дворовите и куќите ни се полни со фекалии, се бара одговорност од градоначалникот

Дождот кој утринава врнеше во Скопје донесе големи проблеми во селото Драчево, каде што најголем дел од улиците, дворовите и домовите...
Скопје

Утринскиот дожд предизвика поплава во Драчево, граѓаните бараат реакција од градоначалникот Темелковски (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Дождот кој утринава врнеше во Скопје направи големи проблеми во населбата Драчево, каде според фотографиите кои се објавени на социјалните...
Скопје

Ситуацијата во Ченто алармантна: Улиците поплавени, вода во дворовите, жителите стравуваат за своите домови (ВИДЕО)

По обилните врнежи од дожд попладнево, кои веќе три дена се најавени од УХМР, ситуацијата во скопската населба Ченто, општина Гази Баба...