попишувачи

Пронајдени се 11 резултати на тема „попишувачи“
Вести

Симовски за Курир: Нема доволно пријавени попишувачи, рокот за пријавување најверојатно повторно ќе биде продолжен

Се уште нема доволен број пријавени попишувачи за претстојниот попис на населението, вели во изјава за Курир директорот на Државниот...
Вести

За власта не е важно што има заразени попишувачи, ВМРО-ДПМНЕ останува на зборот- пописот треба да се одложи за да се заштитат граѓаните

Власта и понатаму продолжува по секоја цена да го турка пописот. Иако бројот на заразени и починати од КОВИД-19 се од ден на ден расте,...
Вести

ПОПИСОТ ВО СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ: Недостасуваат по стотина реонски попишувачи во секоја општина, нејасно е како ќе се спроведува

Одржувањето на Пописот на населението, домаќинствата и становите во земјава, што треба да се одржи од 1 до 21 април, освен со неповолната...