помен

Пронајдени се 9 резултати на тема „помен“
Познати

Поминаа тажни 40 дена: Не збореа со години со Џеј, а на неговиот гроб се појави и тој- немо стоеше со свеќата во рака!

Денеска се навршуваат 40 дена од смртта на српскиот пејач со македонско потекло Џеј Рамадановски. На гробот на пејачот денеска се собраа...
Познати

Година дена без нејзината мајка: Овој детаљ кој го донесе Карлеуша на нејзиниот гроб вреди цело богатство, но не може да ја врати неа (ФОТО)

На денешен ден пред една година на 3 март 2019 година почина познатата водителка Дивна Карлеуша, а днеска по тој повод на гробиштата каде...
Познати

Како ли ќе реагираат децата на Цеца: На годишнината од смртта на својот татко синот на Аркан објави досега невидена фотографија од нив

Жељко Ражнатовиќ Аркан на денешен ден е убиен пред точно 20 години во хотелот „Интерконтинентал“ кога беа убиени и неговите телохранители...
Познати

На Цеца и се заледи крвта кога ја виде оваа личност на гробот: Ова е ќерката на Аркан која ја доби со вработена во затворот каде лежеше

Жељко Ражнатовиќ Аркан е убиен на денешен ден пред 20 години во 17:05 часот во тогашниот хотел „Интерконтинентал“ во центарот на Белград. По...
Познати

Тоа што го донесе на гробот на неговиот помен ги расплака сите: Сопругата на Шабан Шаулиќ едвај остана на нозе плачејќи на цел глас (ФОТО)

Денеска се навршуваат шест месеци од смртта на кралот на народната музика во Србија Шабан Шаулиќ. Пејачот загина во сообраќајна несреќа...
Познати

Семејството одржа помен за пејачот: Сопругата на Шабан откако виде што му донесе на гробот неговата ќерка едвај ја додржаа нозете (ФОТО)

Денеска на новите гробишта во Белград во Алејата на заслужните граѓани се одржа 40 дневен помен за трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ. На...