Полска

Пронајдени се 280 резултати на тема „Полска“
Вести

Столтенберг: Нема индикации дека инцидентот во Полска бил намерен, ниту дека Русија подготвува воен напад врз НАТО

Нема индикации дека синоќешниот инцидент во Полска бил намерен, ниту дека Русија подготвува воен напад врз НАТО, изјави генералниот...