политичарка

Пронајдени се 4 резултати на тема „политичарка“
Регион

Трагедија во Хрватска: Млада политичарка со скоро 2 промили алкохол во крвта возела во спротивен правец и убила човек (ФОТО)

Вера Бегиќ-Блечиќ (36), секретар за спорт на градот Спилт, мртва пијана возејќи во спротивен правец предизвикала сообраќајна несреќа...
ТВ и Филм Занимливости

Градите на мегдан: Политичарката говореше за реформи, но сите гледаа во нејзиното деколте и голите нозе (ФОТО)

Аурора Беге, застапница во францускиот парламент во ток шоуто „Салут Тел Теринес“ дискутираше за аудиовизуелни реформи во таа земја. Но...