политичари

Пронајдени се 20 резултати на тема „политичари“
Вести

Советот на амбасадори изрази задоволство што поагресивно ќе се разгледуваат досиејата на поранешни и актуелни корумпирани политичари во Македонија

Од Советот на амбасадори денеска соопштија дека со големо задоволство ја примиле веста објавена на твитер од страна на амбасадорката...
Вести

Скандал во емисија: Политичари се степаа, едниот заврши нокаутиран – погледнете го овој хаос и дознајте како заврши (ВИДЕО)

Молдавските политичари Сергио Тофилат и Генади Косован ги шокирале гледачите со тепачка во текот на емисија за дискусија, пренесува...
Живот и стил

8-мо мартовски хит: Баби се туркаа да се поздрават со политичарите и да им подарат цвеќе, па една од нив си ја загуби вилицата (ФОТО)

Хрватските политичари денеска на симболичен начин им го честитаа празникот на жената подарувајќи им црвени рози. Но, додека политичарите...