полициска акција

Пронајдени се 68 резултати на тема „полициска акција“
Хроника

Меѓународна акција за сузбивање криминал во Југоисточна Европа: Во Македонија запленети злато, оружје, дрога и пари – откриени вкупно 389 мигранти (ФОТО)

Во рамки на Заедничките акциски денови на Европол во периодот од 26 до 29 октомври, беше спроведена меѓународна акција „Акциски денови–...
Општини

Акциски контроли во угостителски објекти на подрачјето на СВР Битола: Се точело на алкохол на малолетници кои биле присутни и по полноќ

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022 “ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати...
Хроника

ДРАМА ВО СКОПСКО БАТИНЦИ – го држеле во казино како заложник, му изнудиле 50 илјади евра и му го земале „Поршето“, сега ќе зажалат од казната! (ВИДЕО)

На 09.06.2022 од страна на полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за насилен криминал поднесена е кривична...
Регион

НЕСЕКОЈДНЕВНА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО БИХ: Специјалците заглавиле во лифт, а дилерите го искористиле тоа и избегале!

Несекојдневна ситуација се случила во Тузла минатиот петок кога полициска акција пропаднала, бидејќи полициските специјалци кои требало...
Хроника

ГОЛЕМА АКЦИСКА КОНТРОЛА ВО БИТОЛА: Пронајдена дрога, лажен сертификат, лица без сертификати – четири објекти затворени (ФОТО+ВИДЕО)

Денеска (20.02.2022) во периодот од 01.30 до 04.30 часот полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР во координација со Државниот...
Хроника

Видео од полициската акција во која беше запленета материја за производство на дрога вредна над 50 милиони евра

Денеска полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Единица за недозволена трговија со дрога во...
Хроника

На скопскиот аеродром запленета над еден тон материја за производство на дрога вредна над 50 милиони евра

Над еден тон материја за производство на амфетамин, вреден над 50 милиони евра, наменет за земји од Европската Унија се запленети на скопскиот...