покачување

Пронајдени се 6 резултати на тема „покачување“
Вести

Ништо од ветувањето на Филипче: Вработените во здравството нема да го добијат најавеното покачување на платата

Министерот за здравство Венко Филипче ги извиси вработените со здравствениот сектор. Според информациите на Курир, вработените мартовската...
Вести

Синдикатот на УПОЗ најавува бојкот на работата во понеделник, се противи на покачување на платата на судиите за 35%

Синдикатот на УПОЗ најавува бојкот на работењето на судовите во понеделник, доколку Судскиот буџетски совет веднаш не ја отповика вчерашната...