погреб

Пронајдени се 98 резултати на тема „погреб“
Занимливости

Никој нема да дознае за нејзината смрт: Кралицата Елизабета сама си го осмислила погребот, на судниот ден овој збор е забранет во медиумите!

Официјалниот став за смртта на кралицата е – не спомнувајте ги зборовите „кралица“ и „смрт“ во иста реченица. Веднаш штом ќе пристигне...
Познати

Телото го пронашол нејзиниот брат- легендарната југословенска актерка пред една година почина, но не беше погребана- еве ја причината

Познатата глумица Неда Арнериќ почина точно пред една година во својот стан, во 67. година. Нејзиното безживотно тело го пронашол нејзиниот...
Познати

ПОТРЕСНИ СЦЕНИ: Дарко Лазиќ ја бакна хармониката на татко му, па ја спушти во гробот- мајката на пејачот падна во несвест (ФОТО)

Таткото на Дарко Лазиќ вчера беше погребан откако на 13 декември почина по компликациите по операцијата за стеснување на желудникот. Тој...
Фудбал

Тоа што се случувало во домот на фудбалерот додека тој бил погребуван ќе ве остави со заледена крв- ова за семејството е уште еден шок!

За време на погребот на Паоло Роси, куќата во која живеел сè до неговата смрт била ограбена. Биле украдени бројни предмети, вклучувајќи...
Познати

Зборовите што му ги говореше додека се гушеше низ солзи се уште одѕвонуваат во ушите на сите- еве што му порача ќерката на Џеј

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски, вчера беше погребан во „Алејата на заслужни граѓани“ во Белград, а тоа е и според барањето на...
Познати

ГО ПОКРИ ЛИЦЕТО СО ЦРНО: Цеца едвај стоеше на нозе додека се погребуваше Џеј, а од нејзиниот изглед ќе ве полазат морници (ФОТО)

Денеска беше погребан Џеј Рамадановски кој почина во неделата на 6 декември од срцев удар. Меѓу бројните колеги денеска во алејата на...
Познати

ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА И СЕГАШНАТА ДЕВОЈКА НЕ СЕ ДЕЛЕА ОД КОВЧЕГОТ- Погребан Џеј, меѓу нив и познатиот пејач кој му е зет а беа скарани!

Легендарниот српски пејач Џеј Рамадановски денеска беше погребан во алејата на великаните на гробиштата во Белград. Семејството не...
Познати

На ова никој не се надеваше: Семејството поделено на две страни- проблемот не го решија, па затоа еве како се решија да го погребат Џеј

Легендарниот фолк пејач Џеј Рамадановски ќе биде погребан утре во алејата на заслужните граѓани во Белград. Семејството на пејачот...