погреб

Пронајдени се 58 резултати на тема „погреб“
Познати

Скршена од болка едвај стоеше на нозе, а целото време ја држеа неговите родители- тажна слика од погребот на српскиот рапер (ФОТО)

Раперот Далибор Андонов Гру денеска беше погребан на гробиштата во Белград во присуство на семејството, пријателите и стотина луѓе...
Вести

Кога дознале што има во ковчезите решиле празни да ги спуштат- погребани жртвите од авионската несреќа во Етиопија (ФОТО)

Илјадници граѓани и членови на семејствата се собраа на заедничкиот погреб за жртвите на настраданите во недамнешната авионска несреќа...
Познати

По погребот на Дивна излезе само два пати од дома- првиот пат на гробишта, а второто место кое го посети Карлеуша можеби ќе промени се (ФОТО)

Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка е во многу тешка психичка состојба, а медиумите во Србија пишуваат дека таа само два пати...
Познати

Наместо да се возат во скапоцениот ѕвер, таа легна врз ковчегот- Јелена за роденденот на Дивна и купила скапоцен подарок (ВИДЕО)

Познатата радио водителка Дивна Карлеуша беше погребана вчера на гробиштата во Белград, откако претходно на 3 март почина во својот...
Познати

Вчера се фрли над ковчегот, денеска прави постапки кои ги загрижува сите: Каде замина Јелена неколку минути по погребот на мајка си (ФОТО)

Радио водителката Дивна Карлеуша вчера беше погребана во Белград, а сцените од погребот беа потресни за целиот регион. Нејзината ќерка...
Познати

Си го криеше лицето со крстот: Кој е човекот кој ја предводеше поворката на погребот на Дивна и зошто си го криеше лицето? (ФОТО)

Познатата радио водителка Дивна Карлеуша денеска беше погребана во Белград, а на нејзиното вечно почивалиште беа присутни многу пријатели,...
Познати

За секунда не се струполи на земја: Карлеуша ја надвладеаја емоции кога го здогледа својот татко- јасно се гледа во каков однос се тие

Таткото на Јелена Карлеуша видно потресен пристигна на погребот на неговата поранешна сопруга Дивна Карлеуша. Во капелата откако пристигна...
Познати

Потресни моменти: Погребена мајката на Карлеуша, пејачката не се одвојуваше од ковчегот и не можеше самостојно да се движи (ФОТО)

Денеска на гробиштата во Белград беше погребана Дивна Карлеуша, мајката на познатата српска пејачка Јелена Карлеуша. Карлеуша цело...
Познати

Ова е причината: Потресни зборови на единствената пејачка која во солзи на погребот го поздрави вонбрачниот син на Шабан (ФОТО)

Пејачките Злата Петровиќ и Гоца Божиновска е единствената која на погребот на Шабан Шаулиќ во солзи го прегрнуваа вонбрачниот син на...
Познати

Марија Шерифовиќ не беше на погребот на Шабан, со потресна порака се опрости од легендата на народната музика (ФОТО)

Од кралот на народната музика, шабан Шаулиќ се опрости и популарната пејачка Марија Шерифовиќ која што не можеше да присуствува на погребот,...
Познати

Од денеска е вдовица која се зарече во црно: Скршена од болка сопругата на Шабан одлучи со оваа песна да го погреба својот сопруг (ВИДЕО)

Пред капелата на гробиштата во Белград освен семејството во моментов пристигнаа голем број на пријатели, музички, актерски и политички...
Познати

Семејството ја тешеше: Сопругата на Шабан прекриена во црно едвај се движеше кон гробот каде ќе биде погребан Шабан (ФОТО)

Денеска попладне ќе биде погребан кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, а во моментов се одржува комеморација во чест на пејачот. Семејството...
Познати

Вчерашниот ден требаше да и биде најсреќен: Ќерката на Шабан неутешна и потечена од плачење по враќањето од Германија (ФОТО)

Владиниот авион на Србија со телото на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ вчеравечер пристигна во родната земја на пејачот. Во авионот...
Познати

Семејството на Шабан на денот на неговиот погреб ќе ја исполнат неговата најголема желба- во ковчегот мора да го има ова (ФОТО)

Кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во алејата на заслужните граѓани во Србија. Датумот и времето се уште не се познати,...
Познати

Најстарата ќерка на Шабан и забрани на својата мајка на овој ден да се погреба пејачот, поради само една причина!

Семејството на Шабан Шаулиќ е во целосен шок по веста за неговата трагична смрт во сообраќајна несреќа во Германија. Властите во Германија...